fbpx

Лікування карієсу

Карієс розрізняють за гостротою протікання і глибиною ураження. Спочатку з’являється біль при попаданні у каріозну порожнину холодної, кислої, солодкої їжі. При цьому на поверхні емалі з’являється брудно-сіра або коричнева пляма. На цьому етапі процес руйнування можна зупинити за допомогою спеціальної медикаментозної методики лікування карієсу – ремінералізуючої терапії.

У результаті руйнування емалі відкривається доступ до дентину, бактерії проникають глибше і швидше руйнують зуб. Без подальшого лікування руйнація дентину призводить до утворення більш глибокої порожнини – «дірки». З’являється середній, а потім і глибокий карієс. Якщо лікування при цьому не проводити – зачіпаються більш глибокі шари зуба і починається пульпіт з гострим болем.

У чому полягає лікування карієсу?
Лікування карієсу полягає у видаленні уражених тканин і пломбуванні зуба. Після локалізації ураження, стоматолог видаляє зруйновані карієсом тканини зуба. В залежності від ступеня ураження і глибини карієсу, під остаточну фотополімерну реставрацію використовуються прокладки з кальцієм. При прямому покритті зуба через 1 – 3 місяці розвивається формування дентинних мостиків. При непрямому покритті – гідроксид кальцію сприяє формуванню замісного дентина.

Важливо. Щоб при лікуванні карієсу вживався сучасний якісний матеріал. У Верді Клінік уважно відносяться до вибору матеріалу і не забувають про естетичну складову роботи.

Наприклад, прекрасні результати показує склоіномерний матеріал подвійного затвердження «Вітрімер», з високими механічними якостями. Йому характерні протикаріозна дія, широка кольорова гама і ефект «хамелеона».

Закінчується лікування тим, що пломбу підганяють під зуб і полірують. Лікування у медичному центрі Верді Клінік відбувається за допомогою сучасного обладнання, безпечно і безболісно.

Рекомендації від Верді Клінік щодо профілактики карієсу.

Необхідно дотримуватися гігієни порожнини рота:

• обов’язкова чистка зубів і язика, на якому накопичуються багато мікробів, після їжі;
• використання флосу (зубної нитки);
• використання інтердентальних йоржиків ефективне при чистці нерівних зубів, глибоких зубних проміжків, мостів, коронок і імплантатів;
• регулярне відвідування стоматолога. Частота візитів індивідуальна та залежить від багатьох чинників, але не менше як раз на півроку.

Звісно, фахівці Верді Клінік упораються з задачею будь-якого рівня складності і вилікують карієс. Але економніше і корисніше – не пропускати плановий огляд у Медичному центрі Верді Клінік.

Платюк
Патюк Ірина
Лікар стоматолог, терапевт

  Запис до стоматолога

   Запис до остеопата

    Запис до косметолога

     Запис до отоларінголога

      Запис до стоматолога

       Дитяче відділення

        Запис до остеопата

         Запис до косметолога

          Запис до отоларінголога

           Запис до стоматолога

            Дитяче відділення